Wiele osób  w sytuacji pojawienia się ochoty zakupienia nowego  sprzętu komputerowego zastanawia się nad wzięciem  pożyczki. Należy odpowiedzialnie przemyśleć podjęcie tej decyzji. Przede wszystkim trzeba ustalić kwotę, która jest wymagana do kupna danego sprzętu. Warto zaciągnięcie pożyczki o wyższej sumie niż stanowi wartość przedmiotu. umożliwi to posiadanie bezpieczeństwa finansowego. W przypadku nagłego braku pieniędzy z powodu chwil losowych jest się zabezpieczonym. Jednorazowy przypływ pieniędzy jest niesamowicie przydatne przy większych zakupach. Trzeba także rozważnie wybrać o długości kredytu oraz wysokości raty. 

Nie może zbytnio uszczuplać budżetu miesięcznego. Odpowiedzialnej uznać dłuższy okres spłaty pożyczki, niż posiadać problem z wyznaczeniem kwoty na spłatę zobowiązania. Co prawda zwiększy to całkowity koszt pożyczki, jednak czasami to najlepsze postanowienie. Mnóstwo banków umożliwia wcześniejsze spłacenie zobowiązania finansowego. W sytuacji bycia w komfortowej sytuacji budżetowej warto wybrać ową szansę. Zatem należy rozważnie wybrać firmę pożyczkową w taki sposób, aby wszystkie warunki pasowały pożyczkobiorcy. 

Można dodatkowo wybrać ubezpieczenie kredytu. To zabezpieczy w sytuacji niespodziewanej choroby, bądź w innych sytuacjach niespodziewanych. Czasem warto zaciągnąć kredyt nawet w chwili kiedy dodatkowe ilości gotówki nie są potrzebne. To powoduje zwiększenie wiarygodności w stosunku do petenta banku. Dzięki owego działania znacznie łatwiej jest otrzymać pożyczkę na wyższą kwotę. Nie warto brać kredytu dla znajomego ani być poręczycielem pożyczki bliskiej osoby. Jest to niesamowicie ryzykowne, ponieważ wiąże się to z odpowiedzialnością.