Niemal każde z dzieci w określonym momencie swojego życia zaczyna marzyć o posiadaniu własnego zwierzaka domowego. Rodzice często zgadzają się, aby zrealizować to marzenie, wiedząc, że maluch w towarzystwie zwierzątka rozwija się lepiej. Jeśli planujesz pojawienie się w domu nowego mieszkańca, dobrze przemyśl, który zwierzak będzie najodpowiedniejszy.

Najpopularniejszym pupilem jest z pewnością pies. Maluchy uwielbiają psy, ponieważ są bardzo towarzyskie i można je uczyć różnych trików. Nie ma jednak wątpliwości, że potrzebują też sporo poświęcenia ze strony dziecka. Najbardziej odpowiednie są dla rodzin, które lubią aktywne spędzanie wolnego czasu. Przed zakupem psa powinno się również dogłębnie rozważyć wybór najlepszej rasy. Do niewielkiego mieszkania bardziej odpowiedzialnie jest zakupić drobnego pieska.

Dobrą alternatywą dla pieska jest bez wątpienia kot. Także można się z nim bawić i uczynić z niego domowego pieszczocha. Koty jednakże są bardziej niechętne słuchania poleceń. Może się zdarzyć, że zamiast zaprzyjaźnić się z maluchem będą wolały chodzić własnymi drogami.

Rodzice, którzy niezbyt chętnie chcą powiększyć swoją familię o nowego lokatora, chętnie decydują się na pomysł kupienia rybek. Niestety, te zwierzątka nie są za bardzo ciekawe dla kilkulatków. Stanowią raczej dekorację mieszkania niż rodzinnego przyjaciela.

Jeśli nie masz zbyt wiele miejsca w mieszkaniu pomyśl też o pupilach mieszkających w klatkach. Niewielki chomik, żywiołowy królik czy puszysta świnka morska także mogą przysporzyć domownikom sporo uśmiechu. Są jednak mniej wymagające niż kot czy pies. Maluch z przyjemnością się nimi zaopiekuje.