Kompleksowe przygotowania naszego ślubu to mnóstwo pracy. Trzeba ją rozpocząć nawet na kilkanaście miesięcy przed tym ciekawym dniem. Jeżeli rozpoczniemy niecopóźniej, ryzyko, że nie damy rady zdążyć z przygotowaniem wszystkiego, jest bardzo duże. Aby jednak dobrze przygotować wszystko, co wiąże się z tym wspaniałym, powinniśmy liczyć się z kosztami. Co najczęściej kosztuje bardzo dużo?

Zarezerwowanie sali bankietowej.

To rzecz jasna spory koszt. Musimy się z tym liczyć i zdecydować się na idealną salę na wesele, albo wybrać tańszą, nie zawsze jednak idealną.

Jedzenie na wesele.

Koszty menu weselnego z reguły zależą od od liczby gości. Im większa ilość zaproszonych gości, tym wyższy koszt. Przy ustalaniu menu na wesele, koniecznie powinno się niestety upewnić się, czy określona suma za wyżywienie jednego gościa obejmuje wszystkie dania. Nierzadko za droższe dania na weselu, desery i ciasto, czy produkty alkoholowe, należy dopłacić osobno.

Fotograf na ślub.

Fotograf i specjalista nagrywający film, to pozornie niesamowicie małe wydatki. Nic bardziej błędnego. Sam dobry fotograf.

to koszty, jakie przekraczają tysiąc pięćset złotych, nierzadko przekraczają dwa tysiące. Koszt nagrania filmu z wesela z reguły będzie trochę mniejszy, nierzadko również jest to kwota sięgająca tysiąca złotych.

Udekorowanie sali weselnej i samochodu ślubnego.

To także również niewielkie sumy do wydania. Z przerażeniem możemy jednak odkryć, że za te drobiazgi musimy zapłacić naprawdę niemało. Planując dekorację sali i samochodu, upewnijmy się w firmach, które będą je wykonywać, jakie będą wydatki z tym związane.

Wesele to duże wydatki.

Wesele to niesamowite koszty jakie potrafią negatywnie zaskoczyć. Trzeba mieć tego świadomość. Rzecz jasna, w niektórych sytuacjach udaje się nieco zaoszczędzić, jeśli jednak chcemy, by ślub i uroczystość weselną zorganizować idealnie, bez wydania wielu tysięcy złotych nie ma takiej opcji.