Młodzi, są zdania, że po zakończeniu studiów praca będzie na nich czekać , nic bardziej mylnego . Naturalnie zatrudnienie jest , ale dla wykwalifikowanych w danym zawodzie lub dla młodych za niewygórowaną stawkę . Czasy , gdy zdobywanie umiejętności dawało pewność otrzymania dobrze płatnej pracy , minęły , rynek nie jest już spragniony pracowników dobrze wykształconych , ale wyróżniających się cechami charakteru,   które przyczyni się do przysparzania firmie dochodów .Kreatywność , przebojowość to cechy zauważane przez prezesów firm, praca dla takich młodych silnych psychicznie osób czeka . Oczekiwania Polaków , co do wymiaru pensji za wykonane zadania rośnie , ludzie chcą osiągać wyższe dochody, bo ich ambicje są większe, chcą więcej posiadać i zagwarantować swoim rodzinie godne warunki życia . 

Satysfakcja z pracy jest ważne , odczuwanie uznania od przełożonych także, połączenie tych przesłanek z zadowalającą wynagrodzeniem uważane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Emigracja w poszukiwaniu pracy jest ciągle postrzegana , jako jedna z alternatyw , jednak im więcej lat przybywa, tym człowiek częściej myśli o pozostaniu w kraju . Praca , dzięki której człowiek zabezpieczyć sobie i rodzinie dach nad głową oraz godziwy byt ,  jest osiągalna tylko dla nielicznych. 

dejting sidor datingsida.xyz

Zawody takie jak menadżer, pozwalają osiągnąć wysokie dochody , ale praca taka łączą się z z całym dniem spędzonym w pracy, przeżywaniem sytuacji stresujących i koniecznością sprostania coraz większym wymaganiom . Traktowanie obowiązków zawodowych, jako przykrego obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla pracownika ,  ale także dla pracodawcy , niesatysfakcjonująca praca to niezadowolony podwładny,  który wykonuje mniej pracy, ciągle wyczerpany i zdenerwowany.