Polska, odkąd stała się członkiem Unii Europejskiej, cały czas rozwija się gospodarczo. Status majątkowy mieszkańców jest lepszy z roku na rok, stać ich na mnóstwo rzeczy. Jednak pomimo tego, wciąż sporo rodzin ma kłopoty finansowe i potrzebuje zapomogi. Niestety, w dzisiejszych czasach, większość banków ma bardzo duże wymogi w stosunku do przyszłych kredytobiorców. Co zrobić, jeżeli bank nam nie udzieli pomocy?

Całe szczęście istnieją także inne instytucje finansowe, nazywane parabankami. W tego typu miejscu aby uzyskać zapomogę nie potrzebujemy spełniać tak wielu wymogów jak w tradycyjnym banku. Większość osób otrzyma pieniądze po przedstawieniu dowodu tożsamości, bez żyrantów czy innych zastawów. Będzie to idealne wyjście dla osób, które potrzebują nagle paru tysięcy złotych jednak nie mają nikogo by pożyczyć. Usługi parabanków są bardzo wygodne, lecz trzeba pamiętać, żeby regularnie spłacać raty. Bowiem oprocentowanie pożyczek w tych instytucjach jest o wiele wyższe niż w przypadku banków. Będzie to logiczne, bowiem nie prosząc o poręczycieli, bardziej ryzykują udzielając pożyczki. Poza tym, w przypadku nieterminowej spłaty, odsetki te ulegną nawet podwojeniu. Dlatego jeżeli chcesz skorzystać z ich oferty, musisz mieć pewność, że będziesz w stanie zwrócić pieniądze w terminie. Parabank będzie także jedyną możliwością na kredyt, dla persony, która nie ukończyła do teraz 21 roku życia. Gdyż w realiach bankowości jest normą, że jest to najniższa granica wieku. Bowiem persony młodociane przeważnie nie posiadają stałej pracy. Część parabanków całe szczęście udziela pożyczek po skończeniu 18 roku życia.

Jeżeli planujesz zarezerwować wycieczkę urlopową, lub potrzebujesz nabyć nowy sprzęt AGD, a nie posiadasz finansów, wyręczy cię parabank, również bez zdolności kredytowej. Firmy tego typu są mniej wymagające niż normalne banki, jednak oprocentowanie kredytów jest tam wyższe. Toteżbiorąc kredyt w takim miejscu, miej pewność, że spłacisz go o czasie.